Dlaczego warto mieć prywatną saunę w domu?

Wiele osób “na własnej skórze” przekonało się o korzyściach płynących z regularnego przebywania z sauny. Kiedyś jednak, aby móc z niej skorzystać, trzeba było pojechać np. do salonu SPA. Obecnie jednak coraz więcej Polaków decyduje się na budowę własnej sauny w domu. Czy każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję?

Prywatna sauna? To możliwe!

Obecnie w naszym kraju działa coraz więcej profesjonalnych firm, które specjalizują się w kompleksowym projektowaniu i wykonywaniu różnego rodzaju saun. Jedną z nich jest firma ASMAR, która realizuje projekty nie tylko na zlecenie salonów Spa & Wellness, ale coraz częściej także prywatnych inwestorów. Oferta różnego rodzaju jest bardzo duża. Oprócz rozbudowanych łaźni fińskich czy grot solnych tworzone są też m.in. sauny ogrodowe, dostępne w różnych wielkościach i kształtach.

Tak naprawdę prywatną saunę można stworzyć niemal wszędzie: na poddaszu, w piwnicy, a nawet salonie, chociaż oczywiście najczęstszym wyborem jest łazienka. Wykonując projekt, można dostosować wielkość sauny do metrażu pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona.

Jakie mamy możliwości?

Saunę można zaprojektować w pomieszczeniu na etapie budowy lub postawić ją przed domem. W obu przypadkach należy zadbać o to, aby zapewniony był dostęp do wanny lub prysznica, gdzie będzie można schłodzić ciało po zabiegu. Sauny łazienkowe i ogrodowe, tworzone na zlecenie prywatnych inwestorów, wykonywane są na wymiar. Powstają z odpowiedniego drewna, które jest odporne na wilgoć i wytrzymałe. Firma ASMAR korzysta z wysokiej jakości gatunków drewna, takich jak cedr kanadyjski, jodła kanadyjska, osika, sosna daglezja, świerk skandynawski, modrzew syberyjski, sapeli, abachi. Oprócz tego stosowany jest kamień naturalny.

W projekcie sauny uwzględniane są również takie elementy jak m.in. prawidłowa wentylacja czy oświetlenie. Każdy klient, który decyduje się na wykonanie sauny w swoim domu prywatnym, może liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania. Własna sauna to nie tylko sposób na doskonały relaks, ale również możliwość regularnego wzmacniania odporności organizmu.

Wróć do bloga