fbpx

Oferta basenów od firmy ASMAR

W naszej ofercie znajdują się baseny przelewowe i baseny skimmerowe. Te pierwsze coraz częściej widywane są na basenach publicznych. Oferujemy zarówno baseny murowane, poliestrowe i w innych technologiach. Baseny przelewowe mają zamontowaną tzw. kratkę na obrzeżach basenu, do której wlewa się nadmiar wody do zbiornika, gdzie potem woda jest zasysana i filtrowana.

Baseny przelewowe, które budujemy dostosowujemy do ich położenia, bez ograniczeń wymiarów i kształtów. Wykończone mozaiką szklaną lub płytkami staną się atrakcyjnym wyposażeniem ogrodu lub domu. Do tego typu basenów można także stosować folię solarną, lub profesjonalne zadaszenie w postaci automatycznych żaluzji z polikarbonu.


Budowa basenów przelewowych

Baseny przelewowe najczęściej budujemy w obiektach publicznych, takich jak pływalnie, aquaparki czy innych obiektach wypoczynkowych. Natomiast nie ma przeciwwskazań, by basen przelewowy zbudować w ogrodzie, choć jest to droższe rozwiązanie.

Budowa basenów skimmerowych

Baseny skimmerowe (z tzw. „zbieracz wody”) sprawdzają się w niewielkich basenach. Skimmer to małe prostokątne urządzenie, które zbiera wodę z powierzchni basenu. Jest ona zasysana do pompy basenowej po czym tłoczona jest do filtra piaskowego. Przefiltrowana woda wraca do basenu dyszami napływowymi. Zamontowany koszyczek w skimmerze ma za zadanie zbieranie większych zanieczyszczeń. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, zwykle tańsze od basenu przelewowego.

Budowa basenu w ogrodzie

Obecnie nowoczesne systemy filtracyjne sprawiają, że baseny są szczelne, łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu, a to wszystko dzięki efektywnemu systemowi filtrowania. Nowoczesne baseny ogrodowe zapewniają cichą pracę oraz niskie koszty eksploatacyjne. W razie konieczności możemy zamontować systemy podgrzewania wody, podświetlenie oraz pokrywy chroniące wodę przed zanieczyszczeniami, a także hydromasaż, schody i inne elementy. Baseny ogrodowe budujemy wedle indywidualnego projektu Klienta. Oferujemy baseny murowane, baseny poliestrowe, baseny drewniane, naziemne i wkopane.

Sprawdź artykuły o basenach na naszym blogu: 
Budowa basenu w domu – od czego zacząć?
Budowa basenu w domu – czy to się opłaca?
Basen poliestrowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Basen skimmerowy – idealne rozwiązanie do ogrodu.


basen
IMG  e scaled

Odwiedź nasz sklep internetowy: