Baseny drewniane

Poznaj zalety basenów drewnianych

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad basenem w swoim ogrodzie? Baseny drewniane to doskonały wybór, a o to dlaczego:

Estetyka i naturalny urok

Baseny drewniane dodają piękna i elegancji do Twojego otoczenia. Drewno jako materiał wykończeniowy wprowadza ciepło i harmonię do Twojego ogrodu. Jest też bardzo elastycznym materiałem jeżeli chodzi o kolorystykę drewna, ze względu na to, że odcień impregnatu możemy dopasować do własnych upodobań.

Przystępność cenowa

W porównaniu do niektórych innych typów basenów, baseny drewniane są bardziej przystępne cenowo. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie klasę wyżej od prostych basenów stelażowych czy rozporowych. Jednocześnie nie tracimy możliwości montażu większości udogodnień takich jak przeciwprąd, oświetlenie, stacja dozowania chemii czy masaże wodne.

Ekologiczny wybór

Drewno to naturalny surowiec, przyjazny dla środowiska. Wybierając basen drewniany, dbasz o ekologię i dokonujesz bardziej zrównoważonego wyboru

Wygoda użytkowania

Baseny drewniane w odróżnieniu od basenów stelażowych i rozporowych są całoroczne, dzięki czemu nie ma potrzeby rozkładania basenu na zimę i ponownego rozkładania na początku sezonu. Basen przez zimę pozostaje częściowo napełniony, a początkiem sezonu powinien zostać dokładnie wyczyszczony i uruchomiony.

Trwałość i wytrzymałość

Dobrej jakości basen drewniany, odpowiednio zabezpieczony, będzie Ci służył przez wiele lat. Wytrzymałe drewno i właściwe konserwacje to klucz do długotrwałej przyjemności z basenu. Drewnianą strukturę należy zabezpieczać co sezon, a liner dokładnie oglądać pod kątem uszkodzeń. W ten sposób zapewnimy sobie wieloletnie korzystanie z basenu.

Łatwość montażu

Montaż basenu drewnianego jest prostszy niż skomplikowane konstrukcje betonowe. Dzięki temu możesz szybko cieszyć się relaksem i radością wodnych przygód w swoim własnym basenie. Nasza firma oferuje kompleksowe usług wraz z montażem basenu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu podjąć się montażu basenu.

Możliwość opuszczenia w grunt

Wszystkie baseny drewniane całoroczne w naszej ofercie mają możliwość opuszczenia w grunt np. do połowy przy odpowiednim zabezpieczeniu struktury, jak i w taras. Baseny drewniane doskonale współgrają z drewnianym tarasem na wysokości krawędzi basenu “na lico”. Takie rozwiązanie daje doskonały efekt, a najlepiej zaplanować takie rozwiązanie przed rozpoczęciem budowy tarasu

Wybrane modele basenów drewnianych:

basen drewniany całoroczny onyx

Basen Onyx

Kształt: Oktagon

Wymiar: 434 x 401 x 118 cm

basen drewniany całoroczny lazurite

Basen Lazurite

Kształt: Owal

Wymiar: 607 x 396 x 131

basen drewniany całoroczny amber charm

Basen Amber Charm

Kształt: Prostokąt

Wymiar: 502 x 322 x 124

Te i wiele innych modeli basenów znajdziesz w naszym sklepie internetowym w atrakcyjnych cenach.