Sauny zewnętrzne i wewnętrzne

Wykonujemy sauny w kompleksach SPA & Wellness, hotelach, siłowniach i innych obiektach wypoczynkowych. Budujemy również sauny domowe na wymiar oraz innowacyjne sauny zewnętrzne np. do ogrodu. Projekt, na którego podstawie budowana jest zarówno sauna domowa, jak i sauny w obiektach wypoczynkowych, wykonywany jest przez naszych ekspertów. Dzięki temu możemy dokładnie ustalić szczegóły tak abyśmy mogli dopasować saunę do Twoich potrzeb.

cropped sauna kwa

Zaproponować możemy, sauny, które wykonywane są z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Korzystamy m. in. z cedru kanadyjskiego, abachi naturalnego oraz termowanego, jodły kanadyjskiej, osiki skandynawskiej, sosny i świerka kanadyjskiego. Projekty 3D pozwalają nam zaprezentować CI planowany design sauny. Są one wykonywane przez profesjonalnych i zaufanych projektantów. Zajmujemy się realizacją zleceń komercyjnych i prywatnych. Możemy wykorzystać każdą przestrzeń, niezależnie od wielkości. Chętnie podejmiemy się zaprojektowania i budowy niestandardowej sauny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaprojektować i zbudować, sauny fińskie, sauny mokre, sauny i łaźnie parowe, sauny i kabiny na podczerwień oraz różnego rodzaju sauny ogrodowe. Wykonujemy bowiem zarówno sauny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wszystkie modele budujemy od podstaw korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży.

Nasza oferta saun i łaźni:

budowa saun zakopane

Sauna sucha

Znana również jako sauna fińska, sauna szwedka lub po protu sauna. Temperatura, która panuje w saunie suchej wynosi od 80 – 110 st. C, a wilgotność jest niska i utrzymuje się na poziomie 10-15%. Jest to doskonała forma relaksu i świetny sposób na oczyszczenie organizmu ze zróżnicowanych toksyn. Idealnie wpływa na samopoczucie oraz działa korzystnie na obniżenie poziomu stresu. Ponad to sauny suche są świetne w profilaktyce chorób kardiologicznych. Nasze sauny wyposażone są w piece elektryczne czołowych producentów: EOS, Harvia, Huum. Sterowniki mikroprocesorowe, które montujemy w naszych saunach pozwalają na pełną kontrolę parametrów w saunie, od temperatury i wilgotności, aż do oświetlenia, wentylacji, czy aromaterapii. Oferujemy również montaż profesjonalnego nagłośnienia, co spotęguje relaks jaki odczujesz w swojej saunie.
łaźnia parowa ostaniec

Łaźnia parowa

W łaźniach parowych występuje najwyższa bo aż 100% wilgotność, a temperatura sięga do 60° C. Pomaga zwalczać niedoskonałości skóry, niweluje stres oraz poprawia samopoczucie. Łaźnia parowa to doskonały środek na problemy ze snem, poprzez swoje właściwości wycisza oraz uspokaja. Poprzez niską temperaturę, świetnie nadaje się dla osób, które nie lubią warunków termicznych, jakie występują w innych saunach.


sauna sucha kraków

Sauna mokra

Klimat panujący w tego typu saunach jest uzyskiwany dzięki temperaturze do ok. 70° C i 50% wilgotności. Taka sauna jest idealna na seanse aromatyczne. Z wykorzystaniem ziół oraz koncentratów zapachowych sauna wypełnia się przyjemnym aromatem pozytywnie wpływającym na nasz organizm. Inhalacje z ziół oraz kwiatów korzystnie wpływają na układ oddechowy.


sauny zewnętrzne bielsko biała

Sauna ogrodowa

Wykonywane w różnych kształtach i wielkościach to ciekawe miejsce na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi oraz kreatywny pomysł na wyposażenie domowego. Produkujemy sauny ogrodowe z najwyższej klasy materiałów, dobranych tak by odpowiednio spełniały swoją rolę. Podczas projektowania saun ogrodowych stawiamy na zadowolenie z jej eksploatacji. Budujemy je w taki sposób by zminimalizować straty temperatury i energii elektrycznej, poprzez skuteczną izolację od czynników atmosferycznych. Dzięki wysokiej jakości materiałów i wykonania nasze sauny cieszą przez wiele lat. Sauna zewnętrzna to idealne rozwiązanie dla domków wypoczynkowych oraz gdy nie mamy miejsca w domu, które możemy przeznaczyć na saunę. Sprawdź naszą galerię saun ogrodowych tutaj.


projektowanie saun andrychów

Sauna infrared

W kabinach na podczerwień panuje stosunkowo niska temperatura powietrza (ok. 60° C), i stosuje się w niej promienniki podczerwieni. Promieniowanie przenika przez skórę do głębokości ponad 5 mm, działając korzystnie na ukrwienie skóry oraz nagrzewa mięśnie i stawy, co wspomaga leczenie schorzeń reumatoidalnych. Sprawia, że skóra staję się jędrna i gładka oraz redukuje cellulit.


groty solne zakopane

Grota solna

Nowa i oryginalna metoda działań leczniczych i rekreacyjnych. Naturalna sól lecznicza wpływa na samopoczucie i działa odprężająco. Pierwiastki utrzymujące się w powietrzu w grocie solnej wzmacniają odporność i wzmacniają siły witalne.


Wykonujemy także każdy inny rodzaj sauny na życzenie Klienta. Każdemu Klientowi pomagamy w wyborze sauny, jej wyglądzie oraz udzielamy wskazówek dotyczących spraw technicznych jak i użytkowych. Wykonamy dla Państwa projekt sauny. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas!