Sauny zewnętrzne i wewnętrzne

Zaproponować możemy sauny, które są wykonane z najlepszych materiałów na rynku. Korzystamy m.in. z cedru kanadyjskiego, jodły kanadyjskiej, osiki, sosny daglezji, świerku skandynawskiego, modrzewia syberyjskiego, sapeli, abachi czy kamienia naturalnego. Projekty 3D pozwalają nam zaprezentować Ci planowany design sauny i są wykonywane przez profesjonalnych i zaufanych projektantów. Zajmujemy się realizacją zleceń komercyjnych i prywatnych. Jesteśmy w stanie wykorzystać każdą przestrzeń niezależnie od wielkości. Chętnie podejmiemy się projektu i budowaniu niestandardowych saun. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaprojektować i zbudować sauny fińskie, parowe, kabiny na podczerwień oraz sauny ogrodowe . Wykonujemy sauny zewnętrzne i wewnętrzne. Wszystkie modele budujemy od podstaw korzystając z wielu gatunków drewna.


Wykonujemy sauny w kompleksach SPA & Wellness, hotelach, siłowniach i innych obiektach wypoczynkowych. Budujemy również sauny domowe na wymiar oraz innowacyjne sauny zewnętrzne np. do ogrodu. Projekt, na którego podstawie budowana jest zarówno sauna domowa, jak i sauny w obiektach wypoczynkowych, wykonywany jest przez naszych ekspertów. Dzięki temu możemy dokładnie ustalić szczegóły tak abyśmy mogli dopasować saunę do Twoich potrzeb.

cropped sauna kwa

Nasza oferta saun i łaźni:

budowa saun zakopane

Sauna sucha

Znana również jako sauna fińska. Temperatura, która panuje w saunie suchej wynosi od 80 do nawet 110° C, a wilgotność jest niska i utrzymuje się na poziomie 10-15%. Jest to doskonała forma relaksu i świetny sposób na oczyszczenie organizmu z zróżnicowanych toksyn. Idealnie wpływa na samopoczucie oraz działa korzystnie na obniżenie poziomu. Ponadto sauny suche są świetne w profilaktyce chorób kardiologicznych. Nasze sauny wyposażone są w piece elektryczne czołowych producentów i sterowniki pozwalający na pełną kontrolę nad sauną. Odpowiednie oświetlenie do sauny suchej gra bardzo ważną rolę i pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również może służyć do chromoterapii. Równie ważne jest odpowiednie nagłośnienie, które dodatkowo spotęguję relaks odczuwalny w saunie.


łaźnia parowa ostaniec

Łaźnia parowa

W łaźniach parowych występuje najwyższa bo aż 100% wilgotność, a temperatura sięga do 60° C. Pomaga zwalczać niedoskonałości skóry, niweluje stres oraz poprawia samopoczucie. Łaźnia parowa to doskonały środek na problemy ze snem, poprzez swoje właściwości wycisza oraz uspokaja. Poprzez niską temperaturę, świetnie nadaje się dla osób, które nie lubią warunków termicznych, jakie występują w innych saunach.


sauna sucha kraków

Sauna mokra

Klimat panujący w tego typu saunach jest uzyskiwany dzięki temperaturze do ok. 70° C i 50% wilgotności. Taka sauna jest idealna na seanse aromatyczne. Z wykorzystaniem ziół oraz koncentratów zapachowych sauna wypełnia się przyjemnym aromatem pozytywnie wpływającym na nasz organizm. Inhalacje z ziół oraz kwiatów korzystnie wpływają na układ oddechowy.


sauny zewnętrzne bielsko biała

Sauna ogrodowa

Wykonywane w różnych kształtach i wielkościach to ciekawe miejsce na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi oraz kreatywny pomysł na wyposażenie domowego. Produkujemy sauny ogrodowe z najwyższej klasy materiałów, dobranych tak by odpowiednio spełniały swoją rolę. Podczas projektowania saun ogrodowych stawiamy na zadowolenie z jej eksploatacji. Budujemy je w taki sposób by zminimalizować straty temperatury i energii elektrycznej, poprzez skuteczną izolację od czynników atmosferycznych. Dzięki wysokiej jakości materiałów i wykonania nasze sauny cieszą przez wiele lat. Sauna zewnętrzna to idealne rozwiązanie dla domków wypoczynkowych oraz gdy nie mamy miejsca w domu, które możemy przeznaczyć na saunę. Sprawdź naszą galerię saun ogrodowych tutaj.


projektowanie saun andrychów

Sauna infrared

W kabinach na podczerwień panuje stosunkowo niska temperatura powietrza (ok. 60° C), i stosuje się w niej promienniki podczerwieni. Promieniowanie przenika przez skórę do głębokości ponad 5 mm, działając korzystnie na ukrwienie skóry oraz nagrzewa mięśnie i stawy, co wspomaga leczenie schorzeń reumatoidalnych. Sprawia, że skóra staję się jędrna i gładka oraz redukuje cellulit.


groty solne zakopane

Grota solna

Nowa i oryginalna metoda działań leczniczych i rekreacyjnych. Naturalna sól lecznicza wpływa na samopoczucie i działa odprężająco. Pierwiastki utrzymujące się w powietrzu w grocie solnej wzmacniają odporność i wzmacniają siły witalne.


Wykonujemy także każdy inny rodzaj sauny na życzenie Klienta. Każdemu Klientowi pomagamy w wyborze sauny, jej wyglądzie oraz udzielamy wskazówek dotyczących spraw technicznych jak i użytkowych. Wykonamy dla Państwa projekt sauny. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas!