sauna kwa Projektowanie i budowa saun

Zaproponować możemy sauny, które są wykonane z najlepszych materiałów na rynku. Korzystamy m.in. z cedru kanadyjskiego, jodły kanadyjskiej, osika, świerka skandynawskiego, , abachi czy kamienia naturalnego. Projekty 3D pozwalają nam zaprezentować Ci planowany design sauny i są wykonywane przez profesjonalnych i zaufanych projektantów. Zajmujemy się realizacją zleceń komercyjnych i prywatnych. Jesteśmy w stanie wykorzystać każdą przestrzeń niezależnie od wielkości. Chętnie podejmiemy się projektu i budowaniu niestandardowych saun. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaprojektować i zbudować sauny fińskie, parowe, kabiny na podczerwień oraz sauny ogrodowe. Wykonujemy sauny zewnętrzne i wewnętrzne. Wszystkie modele budujemy od podstaw korzystając z wielu gatunków drewna.

 

Kabiny na podczerwień

Zajmujemy się budową kabin na podczerwień, które w ostatnich czasach cieszą się dużą popularnością. Jest to urządzenie niskotemperaturowe przesyłające dobroczynne dla zdrowia promieniowanie podczerwieni, które z kolei zmienia się na energię cieplną. Zazwyczaj na kabinę na podczerwień potrzeba mniej miejsca niż na saunę klasyczną. Ponadto można ją podłączyć do zwykłego gniazdka 230 V. Krótki czas nagrzewania zapewnia szybszą gotowość eksploatacyjną, a tym samym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Nie ważne, cy zdecydują się Państwo na kabinę infrared, saunę fińską czy łaźnię parową chętnie podejmiemy się zlecenia. Wykonamy projekt sauny dopasowany do indywidualnych wymagań Klienta oraz dostępnego miejsca. Zapraszamy do współpracy!

Nasze realizacje

  • Sauny suche – temperatura, która panuje w saunie tego typu wynosi 100° C, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 15%. Doskonała forma relaksu i świetny sposób na oczyszczenie organizmu z zróżnicowanych toksyn. Idealnie wpływa na samopoczucie oraz działa korzystnie na obniżenie poziomu Ponadto sauny suchesą doskonałym lekiem na choroby kardiologiczne.

 

  • Sauny mokre – klimat panujący w tego typu saunach jest uzyskiwany dzięki temperaturze 70° C i 50% wilgotności. Taka sauna jest idealna na seanse aromatyczne. Z wykorzystaniem ziół oraz koncentratów zapachowych sauna wypełnia się przyjemnym aromatem pozytywnie wpływającym na nasz organizm. Inhalacje z ziół oraz kwiatów korzystnie wpływają na układ oddechowy.

 

  • Kabiny na podczerwień – w tych saunach panuje stosunkowo niska temperatura powietrza (60° C), i stosuje się promienniki podczerwieni. Promieniowanie przenika przez skórę do głębokości ponad 5 mm. Działa korzystnie na ukrwienie skóry oraz nagrzewa mięśnie i stawy, co wspomaga leczenie schorzeń reumatoidalnych. Sprawia, że skóra staję się jędrna i gładka oraz redukuje cellulit.

 

  • Łaźnie parowe – w łaźniach parowych występuje najwyższa, 100%, wilgotność, a temperatura sięga 60° C. Zwalcza niedoskonałości skóry, niweluje stres oraz poprawia samopoczucie. Doskonały środek na problemy ze snem, poprzez swoje właściwości wycisza oraz uspokaja. Poprzez niską temperaturę, świetnie nadaje się dla osób, które nie lubią warunków termicznych, jakie występują w innych saunach.

 

  • Groty solne – nowa i oryginalna metoda działań leczniczych i rekreacyjnych.  Naturalna sól lecznicza wpływa na samopoczucie i działa odprężająco. Pierwiastki utrzymujące się w powietrzu w grocie solnej wzmacniają odporność i wzmacniają siły witalne.

 

  • Sauny ogrodowe – wykonywane w różnych kształtach i wielkościach to ciekawe miejsce na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi oraz kreatywny pomysł na wyposażenie domowego

 

 

Wykonujemy także każdy inny rodzaj sauny na życzenie Klienta.

Każdemu Klientowi pomagamy w wyborze sauny, jej wyglądzie oraz udzielamy wskazówek dotyczących spraw technicznych jak i użytkowych.

Zapraszamy do naszego sklepu, by zapoznać się z szerszą ofertą.