lazienka

Projektowanie łazienki – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Mimo iż nie przyjmujemy w nim gości, jest to jedno z najistotniejszych miejsc mieszkaniu. To właśnie tutaj spędzamy dużo czasu podczas kąpieli, pryszniców, suszenia włosów, robienia makijażu czy przeprowadzania innych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych. Wiele osób najlepiej relaksuje się w łazience, leżąc w gorącej kąpieli. Pomieszczenie to musi spełniać szereg określonych wymogów. Powinno być ładne i estetyczne tak, żeby wszyscy domownicy czuli się w nim dobrze. Oprócz wyglądu musi być niezwykle funkcjonalne, gdyż wykonujemy tutaj wiele różnych zabiegów. Musi być także odpowiednio oświetlone, aby wykonywane w nim czynności mogły być zrobione z należytą precyzją. Dlatego warto rozważyć kontakt ze specjalistami od wnętrz i zamówić projekt łazienki.

Jeżeli stoisz przed takim wyzwaniem, najlepiej skontaktuj się ze specjalistami, którzy chętnie pomogą Ci funkcjonalnie i estetycznie zaprojektować łazienkę. Dzięki ich pomocy unikniesz błędów, jakie są często popełniane przez ludzi wykonujących projekt łazienki na własną rękę.

Projekt łazienki – najczęściej popełniane błędy 

• Brak lub niewystarczająca wentylacja – sprawna wentylacja w łazience to podstawa, o której często zapominamy. Źle zaprojektowana wentylacja będzie powodem permanentnej wilgoci, co może skutkować rozwojem niebezpiecznych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni.

• Za mało miejsca – projektując łazienkę, trzeba mieć na uwadze, ile miejsca jest nam niezbędne do komfortowego korzystania z poszczególnych urządzeń sanitarnych. Doświadczony projektant zadba, aby codzienne wizyty w naszej łazience nie były powodem do obijania się o meble i zderzania z sanitariatami.

• Nieodpowiednie oświetlenie – już na etapie projektowania należy dokładnie przemyśleć ilość i układ punktów oświetlenia. Niedostateczne oświetlenie wnętrza łazienki będzie dla nas uciążliwe. Projektant doradzi, gdzie powinny znajdować się punkty świetlne oraz jakiego rodzaju lampy sprawdzą się najlepiej do doświetlenia tego pomieszczenia.

• Rozmieszczenie sanitariatów – odpowiednie rozplanowanie położenia wanny, brodzika prysznicowego, sedesu, bidetu i umywalki jest niezwykle istotne. Fachowiec pomoże zrobić to prawidłowo, aby np. osoba wchodząca do łazienki nie widziała od razu otwartego sedesu, który nie jest najprzyjemniejszym widokiem.