jacuzzi ogrodowe bielsko biała

80 powodów dla których warto mieć Wannę spa z hydromasażem. Sprawdź!

Popularność wanien SPA na zachodzie od dawna jest bardzo wysoka, jednak w Polsce wodny masaż kojarzy się częściej z wannami dostępnymi na pływalniach, strefach spa w hotelach czy sanatoriach. Coraz częściej jednak decydujemy się na własną wolnostojącą wannę SPA, która staje się kluczową atrakcję w ogrodzie, na tarasie lub w ogrodzie. Jakie zatem powody przemawiają za kupnem własnej wanny spa?

ŁAGODZENIE BÓLU I LECZENIE

1. Ulga w bólu pleców

Specjalistyczne dysze, które masują strumieniem wody wzdłuż kręgosłupa, łagodzą stany zapalny tkanek i uśmierzają ból, dzięki czemu mają doskonały wpływ na poprawę jakości życia u ludzi z chronicznymi bólami pleców.

2. Pozbądź się bólu głowy

Moczenie się w gorącej wodzie i wyciszenie jakie daje kąpiel w wannie spa pozwala zredukować niektóre rodzaje bólu głowy.

3. Hormony szczęścia

Kąpiele w ciepłej wodzie stymulują uwalnianie się hormonów m. in. endorfin, które występują naturalnie w naszym ciele. Pomagają one uśmierzać ból, poprawiają nastrój.

4. Regeneracja po urazach

Przy łagodnych urazach, masaż w wannie spa wpływa na przyśpieszenie powrotu do zdrowia. Nawet przy poważniejszych urazach hydromasaż może być włączony w skład rehabilitacji.

5. Na katar i zatkane zatoki

Jeśli miewasz uczucie zatkanego nosa i zatok ciepła para wodna unosząca się w wannie SPA pomaga w otwarciu się górnych dróg oddechowych. Terapia polegająca na wdychaniu ciepłej pary wodnej jest jednym z domowych sposobów radzenia sobie z problemami górnych dróg oddechowych.

6. Terapia pooperacyjna

Po poważnym urazie, gdy ewentualne rany po urazie są poprawnie zagojone i otrzymamy pozwolenie lekarza, hydroterapia pozwala dużo szybciej osiągnąć dawną sprawność ruchową.

7. Sztywność stawów

Masaż w wannie z hydromasażem i ciepła woda sprawiają, że rozszerzają się naczynia krwionośne i zwiększa się dopływ krwi do bolących stawów. Dzięki temu produkty uboczne stanów zapalnych są sprawniej usuwane, co pomaga w łagodzeniu bólu.

8. Spokojniejszy sen

Siedzenie w gorącej kąpieli podnosi temperaturę ciała, dźwięk bąbelków powietrza, fontanny i wodospadów uspokaja, a masaż pozwala się rozluźnić, dzięki czemu po wieczornej kąpieli dużo łatwiej będzie nam zasnąć, a przede wszystkim zapaść w dużo głębszy, lepszej jakości sen.

9. Fibromialgia

Przypadłość, która do niedawna nie była uznawana za osobną chorobę. Charakteryzuje się bólem miejsc tkliwych, spadkiem mobilności, czy zmniejszoną siłą mięśni. Jednakże kąpiele w wannie spa pozwalają zmniejszyć objawy choroby.

10. Niepokój

Dość nowatorskim pomysłem w ośrodkach zajmujących się ciężkimi, często śmiertelnymi chorobami, jest korzystanie z wanien z hydromasażem, by pomóc pacjentom w radzeniu sobie z emocjonalnym ciężarem choroby.

HYDROTERAPIA I MASAŻ

11. Masaż dostosowany do ciebie

Dysze wodne, niekiedy lepiej niż masażysta, zapewnią doskonałe doświadczenia, niezależnie od tego czy masz ochotę na delikatny czy mocny masaż.

12. Dogłębnie i kompleksowo

Specjalnie przygotowane leżanki w wannach spa mają dysze rozłożone w tak sposób aby masować najbardziej wymagające miejsca jednocześnie.

13. Napięcie szyi i karku

Specjalne dysze znajdujące się na wysokości szyi i ramion wytwarzają pulsujące strumienie wody, które szybko przynoszą ulgę

14. Masaż stóp

Jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń w wannie z hydromasażem to właśnie dogłębny masaż stóp na żądanie.

15. Rozgrzewająca kąpiel po pracy

Jeździsz na nartach? Na łyżwach? Dużo czasu spędzasz na zewnątrz w chłodne dni? Wanna spa pozwoli Ci rozgrzać się jak nic dotychczas.

16. Indywidualna regulacja

Siedziska i leżanki w nowoczesnych wannach spa posiadają indywidualną regulację, dzięki czemu osoby korzystające z wanny mogą cieszyć się wspólnie dopasowanym do swoich potrzeb masażem.

17. Wymienne dysze

Konstrukcja wanien spa pozwala na prostą wymianę dysz, zarówno w przypadku usterki, jak i w przypadku chęci wymiany na dysze z nową funkcją.

ZDROWIE I KONDYCJA

18. Trening w wodzie

Większe modele wanien spa, w szczególności swim spa są na tyle głębokie, że pozwalają na ćwiczenia w wodzie.

19. Rozciągnij się

Ciepła woda w wannie pozwala zmniejszyć napięcie mięśni, dzięki czemu zwiększa się ich elastyczność.

20. Wiosłowanie

Modele swim spa mogą zostać wyposażone w specjalny zestaw do wiosłowania, co jest bardzo ekscytującym sposobem na trening.

21. Regeneracja po treningu

Po siłowni czy meczu, kojący wpływ wody pozwoli szybciej się zregenerować.

22. Rozgrzewka

Poprawa mobilności mięśni i stawów jaką zapewni kąpiel w wannie spa pozwoli ci osiągać lepsze wyniki w twoich ulubionych sportach.

23. Szybsza utrata wagi

Niektóre badania mogą wskazywać, że wszystkie rzeczy kąpiele w wannie spa przyczyniają się do większej utraty wagi w porównaniu z osobami, które są na tej samej diecie i planie treningowym.

24. Zwiększ swoje zapasy energii

Dzięki ćwiczeniom w wodzie poddajemy bez ryzyka nasze mięśnie większemu oporowi, co zapewnia lepszy trening.

25. Strefa pływacka

Modele swim spa wyposażone są zwykle w dwie strefy. Strefę relaksu, czyli wannę z hydromasażem, oraz strefę pływacką wyposażoną w potężny przeciwprąd pozwalający na pływanie w miejscu, dzięki czemu nie musisz posiadać ogromnego basenu by uprawiać swój ulubiony sport.

RELAKS I ODPRĘŻENIE

26. Kojący wpływ wody

Kąpiele w wannie z hydromasażem pozwalają się z relaksować i odstresować.

27. Wspomaganie kreatywności

Jeżeli jesteś twórcą, z pewnością odczujesz przypływ weny a jeżeli masz pisarską blokadę, wanna spa z pewnością pomoże się jej pozbyć.

28. Raport z dnia

Po dniu pełnym wrażeń, wanna spa jest idealnym miejscem do podzielenia się z partnerem najważniejszymi wydarzeniami z dnia.

29. Poranne odświeżenie

Rozpoczęcie dnia od orzeźwiającej kąpieli, przy śpiewie ptaków i wschodzie słońca, przy filiżance kawy lub herbaty, będzie niezapomnianym przeżyciem.

30. Mole książkowe

Odgłosy wody zagłuszą nieprzyjemny zgiełk, co po regulacji dysz w wannie sprawia, że jest ona idealnym miejscem do nadrobienia zaległości w czytaniu.

31. Obserwacja gwiazd

Nocne kąpiele w ogrodzie to idealny moment na obserwację nieba w poszukiwaniu gwiazdozbiorów.

32. Relaks w ogrodzie zimowym

Umieszczenie wanny w ogrodzie zimowym czy pod altanką pozwala na korzystanie z niej w oddzieleniu od warunków atmosferycznych.

33. Aromaterapia

Rozkoszuj się zapachem ulubionych owoców, ziół lub przypraw. Nowoczesne modele wanien oferują systemy aromaterapii, w których wystarczy uzupełnić olejek zapachowy.

34. Pokonaj sezonowy spadek nastroju

Spędzasz zimowe dni w oczekiwaniu na wiosnę? Nie musisz! Z wanny spa możesz korzystać również zimą, dzięki czemu zimowe miesiące miną szybciej i przyjemniej!

35. Medytacja

Wanna spa dzięki swoim właściwością jest jednym z najlepszych miejsc na medytację.

36. Ucieczka od technologii

Męczą cię ciągłe telefony i dźwięk telewizora? Ucieknij od technologii i zanurz się w wannie spa, która automatycznie dostosuje się do twoich potrzeb.

37. Zasłużona przerwa dla twojego umysłu

Twój mózg w ciągu dnia ciągle intensywnie pracuje. Pozwól mu się odprężyć i skupić jedynie na relaksującej kąpieli.

38. Ciężko pracujesz? Zasługujesz na relaks!

Poświęcając się swojej pracy, zasługujesz też na nagrodę. Zrób sobie prezent i zapewnij sobie domowy relaks w dobrym tylu.

39. Wyciszenie na żądanie

Nie możesz już wytrzymać hałasu codziennego życia? Wanna spa pozwoli ci, choćby na chwilę, uciec od dźwięków miasta.

RODZINA I PRZYJACIELE

40. Miejsce rodzinnych spotkań

Wszyscy twoi domownicy i goście gdy tylko usłyszą jak otwiera się pokrywa wanny, zamarzą o wspólnym relaksie w rodzinnym gronie.

41. Zapoznaj dzieci z wodą

Wanna spa to bezpieczne miejsce by zapoznawać dzieci z wodą i dawać im pierwsze lekcje pływania. Dodatkowo wanny spa w naszej ofercie posiadają specjalne miejsca o obniżonej temperaturze wody, przygotowane specjalnie dla młodszych użytkowników.

42. Buduj przyjaźnie

Dzięki Twojej inwestycji twój ogród lub taras stanie się wymarzonym miejscem spotkań dla twoich przyjaciół i z pewnością przyciągnie nowe osoby do twojego życia.

43. Świętuj w wodzie

Niezależnie od okazji, czy to urodziny, imieniny czy inne okazje świąteczne, wanna spa będzie niesamowitą atrakcją, która doda szczególnego charakteru twoim imprezom.

44. Miejsce spotkań z sąsiadami

Utrzymujesz dobre kontakty ze swoimi sąsiadami? Spraw, że będą one jeszcze lepsze. Zaproś ich do wspólnego spędzenia czasu podczas kąpieli w ciepłej wodzie.

45. Alternatywa

Dobrze wyposażona wanna spa tworzy wspaniałą alternatywę dla wyjść do baru czy restauracji. Ciesz się chłodnymi napojami i przekąskami podczas relaksu w wannie.

46. Dobra nowina

Gorąca kąpiel to idealne otoczenie do dzielenia się dobrymi wiadomościami lub wygłaszania ważnych rodzinnych ogłoszeń.

47. Ekskluzywne kino domowe

Połącz przyjemność z korzystania z wanny i seanse filmowe jeżeli twoja wanna jest wewnątrz. Masz wannę zewnętrzną? Zaopatrz się w projektor!

PRYWATNA STREFA SPA

48. Pokaż swój styl światu

Zakup domowej wanny z hydromasażem pozwoli ci pokazać rodzinie i gościom, że twój status na scenie towarzyskiej się podniósł!

49. Wystrzałowe oświetlenie

Wanna spa, nawet jeżeli z niej nie korzystamy, dzięki rozmieszczeniu kolorowego oświetlenia robi niesamowite wrażenie podczas wieczornych imprez.

50. Własny kurort

Twój nowy zakup stanie się częścią twojej nowej prywatnej strefy spa, dzięki czemu nie musisz jeździć do ekskluzywnego kurortu, a wakacyjną atmosferę stworzysz we własnym domu.

51. Zimowa kąpiel

Mało znanym faktem jest, że z wanny spa najlepiej korzysta się zimą. Radykalna różnica pomiędzy ciepłą wodą, w której się moczymy i opadających płatków śniegu tworzy niesamowitą atmosferę.

52. Nieruchomość

Część właścicieli nieruchomości postanawia zakupić wannę spa nie tylko dla własnej przyjemności, ale również z intencją pozostawienia jej podczas sprzedaży czy wynajmu domu. W ten sposób nieruchomość staje się znacznie bardziej atrakcyjna i bardziej wartościowa na rynku, relatywnie niewielkim kosztem.

53. Bezobsługowość

W przeszłości wanny spa mogły być trudne w utrzymaniu w dobrym stanie technicznym i czystości. Jedak w dzisiejszych czasach montuje się w nich zaawansowane systemy elektroniczne, które sprawiają, że praktycznie nie wymagają one obsługi.

54. Natura

Wanna spa to idealne miejsce do oglądania zmieniającej się natury wokół.

55. Wyjątkowe miejsce

Otocz swoją wannę spa drzewkami, kwiatami i ozdobami. Spraw by stało się ono wyjątkowym miejscem w twoim ogrodzie.

REKREACJA I WYDARZENIA

56. Rozrywka

Oglądaj swoje ulubione drużyny z przyjemnego siedziska w wannie spa.

57. Muzyka

Wanny spa na rynku prawie zawsze są wyposażone w system nagłośnienia. Przykładowo wanna spa Palermo wyposażona jest w 2 głośniki 50 watowe oraz 300 watowy subwoofer, a Everest w aż 4 głośniki 50 watowe i 300 watowy subwoofer.

58. Stwórz playlistę do kąpieli

Systemy nagłośnienia w wannach spa łączą się z twoim telefonem na różne sposoby. Może być to przewodowe połączenie AUX, choć coraz częściej łączymy się ze swoimi wannami przez bluetooth lub wi-fi. Dzięki tym udogodnieniom możesz cieszyć się ulubioną muzyką podczas kąpieli w wannie spa.

59. Gry planszowe i karciane

Wyposaż swoje spa w pływający stolik i zamień ją w idealne miejsce do gry w karty lub gry planszowe.

60. Krzyżówki, sudoku

Jesteś fanem łamigłówek? Spędzasz sporo czasu na rozwiązywaniu krzyżówek czy sudoku? Wanna spa to idealne miejsce dla Ciebie! Uprawiaj swoje hobby i zrelaksuj swoje ciało jednocześnie.

UDOGODNIENIA

61. Wanna na tarasie

Umieść swoje spa na tarasie blisko sypialni i ciesz się z kąpieli na chwilę przed snem.

62. Do dyspozycji Twojej dyspozycji

Wanna spa sama utrzymuje ciepło wody na stałym poziomie i zawsze jest gotowa na to by z niej skorzystać.

63. Bez czekania

Denerwuje Cię, że Twoje ulubione atrakcje w parku wodnym zawsze są zajęte lub, że korzystają z nich nieznajomi? W Twojej prywatnej wannie spa to Ty decydujesz kto i kiedy z niej korzysta.

64. Łatwa w konserwacji

Czyszczenie niecki w wannie wymaga jedynie przetarcia szmatką i spłukania wężem by utrzymać ją w idealnej czystości.

65. Czystość i jakość

Będąc właścicielem wanny spa to Ty masz kontrolę nad tym jaka jest jakość i czystość wody, dzięki czemu masz pewność, że jest ona idealnie oczyszczona!

66. Przeprowadzka

Podczas zmiany miejsca zamieszkania, jeśli nie chcesz, nie musisz zostawiać jej w domu. Wynajmując fachowca z odpowiednią maszynerią możesz przenieść ją w dowolne inne miejsce.

67. Różnorodność w rozmiarach

Wanny spa występują w na prawdę różnych rozmiarach. Na pewno znajdziesz opcje dostosowaną właśnie dla ciebie!

PIĘKNO W TWOIM DOMU

68. Pokaz fontann

Specjalne fontanny montowane w wannach spa sprawiają, że strumienie wody tańczą nad twoją głową.

69. Wodospad w wannie

Wodospady montowane w niecce wanny spa nie tylko wyglądają niesamowicie ale mogą być również formą masażu.

70. Rozświetl swój dom

Elektronicznie sterowane oświetlenie LED i światłowodowe cieszy oko podczas kąpieli, imprez i innych okoliczności

71. Design dobrany do twojego gustu

W wannach spa masz pełny wybór co do koloru i tekstury graficznej niecki, ponieważ producenci wanien oferują dość szeroki wybór opcji kolorystycznych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku obudów.

ŻYCIE MIŁOSNE

72. Rocznica

Wanna z hydromasażem to świetny rocznicowy prezent.

73. Magiczna atmosfera

Wspólna kąpiel tworzy niezwykłą atmosferę, dzięki czemu na pewno oboje zapamiętacie swoje spotkania na długo.

74. Walentynka

Stwórz romantyczne miejsce usłane płatkami róż jako idealne miejsce na walentynkowe spotkanie.

75. Przed zmrokiem

Zaplanuj wspólną gorącą kąpiel przed zmrokiem i razem oglądajcie zachodzące słonce.

76. Rozmowa i relaks

Rozmowy są łatwiejsze, gdy nie ma pośpiechu. Podczas kojącej kąpiel rozmawiać można długo i przyjemnie.

WANNA SPA TO OSZCZĘDNOŚĆ

77. Izolacja

Nowoczesne wanny spa posiadają przemyślaną i dostosowaną do warunków klimatycznych izolację oraz nowoczesny system elektroniczny, pozwalający zmniejszyć straty energii podczas korzystania, jak i wtedy gdy stoi nieużywana. Dzięki nowoczesnym produktom nie tylko oszczędzamy na energii elektrycznej ale również jesteśmy bardziej eko!

78. Oszczędność wody

Łazienkowy wanny z hydromasażem mogą zapewnić hydroterapię, jednak mają zasadniczą wannę. Tego typu wanny są opróżniane po każdej kąpieli, co jest znacznym marnotrawieniem wody. W przypadku wanny wolnostojącej z hydromasażem, woda pozostaje w niecce nawet przez 6 miesięcy, co zapewnia ogromną oszczędność i również jest pro ekologicznym rozwiązaniem.

79. W domu

Jeśli często korzystasz z usług masażystki/masażysty czy parku wodnego, to będzie to również duża oszczędność dla Ciebie i Twojej rodziny. Nie tylko masz własne spa w pobliżu, nie musisz ponosić kosztów dojazdu, ale również korzystasz z niej na żądanie!

80. Koszty leczenia

Pomyśl ile wizyt u fizjoterapeuty czy kręgarza unikniesz zapewniając swoim kościom, mięśniom i stawom dogłębny masaż i relaks. Dzięki odpowiedniej profilaktyce, ćwiczeniom i kąpielom w wannie spa unikniesz tych kosztów.