Sauna i jej zbawienny wpływ na urodę

Kąpiele w saunie przynoszą wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu. Przede wszystkim pobudzają układ krwionośny i autoimmunologiczny. Pozytywnie oddziałują także na sferę psychiczną, niwelując stres i zmęczenie. To jednak nie wszystkie zalety korzystania z sauny. Kąpiele cieplne w saunie suchej lub łaźni parowej przyczyniają się do detoksykacji organizmu i dobroczynnie wpływają na cerę, skórę i włosy To doskonały sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji i poprawienie urody!

 

W jaki sposób sauna oddziałuje na skórę?

Sauna pozytywnie wpływa na fizjologię skóry. Poprawia funkcjonowanie bariery naskórkowej, nawadnia warstwę rogową i zwiększa ukrwienie naskórka. Ilość wydzielanego przez skórę sebum ulega zmniejszeniu. Następuje przyspieszenie procesów metabolicznych w komórkach skóry, które zaczynają szybciej się reprodukować. Regularne przebywanie w saunie intensyfikuje także produkcję przeciwciał. Wilgoć osiadająca na skórze przyczynia się do pęcznienia zrogowaciałego naskórka, który w efekcie pęka i zostaje usunięty. Łaźnia sucha i sauna parowa dodatkowo pełnią funkcję oczyszczającą dla skóry. W procesie pocenia usuwane są toksyny, takie jak mocznik czy amoniak. Organizm pozbywa się bakterii, obumarłego naskórka oraz nadmiaru łoju skórnego. Skóra staje się bardziej dotleniona, a pory ulegają rozszerzeniu. Wysoka temperatura przyspiesza ponadto drenaż limfatyczny.

 

Chcesz być piękna? Wybierz się na saunę

Regularne korzystanie z kąpieli w łaźni suchej lub saunie parowej ma wyraźnie pozytywny wpływ na wygląd skóry i kondycję cery. Skóra staje się elastyczna, miękka i nawilżona. Sauna pomaga w oczyszczeniu skóry, dlatego polecana jest osobom z takimi problemami skórnymi, jak trądzik czy łuszczyca. Lepiej ukrwiona skóra staje się gładsza, a pory zostają dokładnie oczyszczone. Poprawie ulega także koloryt skóry. Seanse w saunie pomagają zmiękczyć blizny, a także stymulują gojenie się ran. To także doskonały sposób na obrzęki, ponieważ intensywnie pocenie się umożliwia usunięcie z organizmu nadmiaru soli, która zatrzymuje wodę. Oczyszczona i pozbawiona toksyn skóra jest bardziej podatna na działanie kosmetyków odżywczych i nawilżających, zwiększając efekty ich działania. Badania dowiodły, że korzystanie z sauny wspomaga także walkę z cellulitem! Zdrowa skóra jest odmłodzona i ujędrniona, dlatego zabiegi w saunie wykorzystywane są w kuracjach przeciwstarzeniowych. Wizyty w saunie pozytywnie wpływają także na włosy, hamując ich przetłuszczanie się i przyspieszając regenerację zniszczonych komórek. To także świetna metoda na pozbycie się przebarwień i zmian pigmentacyjnych.

Wróć do bloga