basen skimmerowy

Basen skimmerowy – idealny do ogrodu

Obecnie baseny przestały być dobrem luksusowym, na które mogli pozwolić sobie wyłącznie wybrani. Coraz częściej pojawiają się one nie tylko w ośrodkach wypoczynkowych, ale także na prywatnych posesjach. Cena uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju konstrukcji czy sposobu montażu. Ogromną popularnością cieszą się obecnie baseny skimmerowe. Czym się wyróżniają i dlaczego tak dużo osób je wybiera?

Basen skimmerowy – podstawowe informacje

Ze względu na rodzaj obiegu wody w zbiorniku istnieje możliwość podziału basenów na:

  • modele skimmerowe,
  • modele z rynną przelewową.

Pierwszy typ stosowany jest zdecydowanie częściej – głównie ze względu na zdecydowanie łatwiejszą możliwość montażu. Skimmery, czyli specjalne otwory, przez które uzupełniana jest woda, stosowane są najczęściej w tych basenach, gdzie zamontowana została wykładzina basenowa. Jest to również zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Sprawdzi się doskonale w przypadku basenów prywatnych, gdzie nie ma dużego wykorzystania wody, ponieważ korzystają z nich wyłącznie domownicy. W basenach publicznych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak zastosowanie rynien przelewowych, które są wydajniejsze, ale i droższe.

Baseny skimmerowe – wykorzystywane nie tylko latem

Pogoda w Polsce bywa zmienna. Najcieplejsze temperatury występują  latem. To jednak nie zawsze dostosowuje się do kalendarza. Odkryte baseny możemy wykorzystywać czasem zaledwie przez miesiąc. Jednak zdarza się, że ciepło utrzymuje się nawet do czterech miesięcy. Coraz częściej baseny skimmerowe wykorzystuje się są ze specjalnymi zadaszeniami, dzięki którym można korzystać z nich zdecydowanie dłużej. Zadaszenie spełnia kilka funkcji:

  • chroni przed deszczem, który może zdarzyć się nawet w piękny, słoneczny dzień,
  • pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz, dzięki czemu z basenu można korzystać nie tylko latem – ale także wiosną i jesienią,
  • chroni przed zanieczyszczeniami – dzięki czemu nie trzeba tak często wymieniać wody, co przekłada się także na aspekt finansowy.

Basen jest doskonałą inwestycją dla wszystkich tych osób, które dysponują wolną przestrzenią ogrodową do zagospodarowania. Nowoczesne rozwiązania, jak wyżej opisane skimmery sprawiają, że na taką inwestycję może pozwolić sobie coraz większa liczba osób.