basen przelewowy

Dlaczego wybrać basen przelewowy?

Na pewno nieraz zetknąłeś się z basenami przelewowymi. To one umilają czas gościom aquaparków oraz znajdują się w pływalniach czy w ośrodkach odnowy biologicznej. Technologia tą często wykorzystujemy ze względu na swoje liczne zalety, w tym funkcjonalność. Co sprawia, że baseny przelewowe są obecnie tak popularnymi oraz efektownymi akwenami? Dlaczego basen przelewowy jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie?

Czym są baseny przelewowe?

Jeżeli miałeś okazje korzystać z dużego basenu hotelowego lub z takiego, który znajduje się w obiekcie rekreacyjno-sportowym, z całą pewnością zauważyłeś kratki otaczające krawędzie akwenu. Stanowią one ujście dla wody przelewającej się z basenu. W dalszej kolejności wodę kieruje się specjalną rynną i transportuje do zbiornika wyrównawczego. Montujemy go pod dnem basenu. Kiedy uzyskamy w nim odpowiedni poziom wody, wtedy do pracy przystępuje pompa. Zasysa ona jej nadmiar i przekazuje ją dalej do filtra. To tam woda zostaje oczyszcza i trafia z powrotem do basenu poprzez specjalne dysze znajdujące się na jego dnie. Ten dość skomplikowany system jest stosowany w przypadku wielkometrażowych basenów jaki i takich z których korzysta duża liczba osób. Jednak coraz częściej można spotkać takie akweny także na prywatnych posesjach.

Zalety basenów z rynnami przelewowymi

W basenach przelewowych tafla wody zrównana jest wysokością gruntu. Dlatego też pływanie w takim akwenie jest bardzo przyjemne. Widoków nie zasłania mur, można obserwować i podziwiać przestrzeń wokół. Zbiornik wyrównawczy, z którego wodę transportuje się dalej, zapewnia jej doskonałą cyrkulację w basenie. Dzięki filtrowaniu całej powierzchni wody jest ona idealnie czysta. Baseny przelewowe wykorzystujemy głównie w halach sportowych, Aquaparkach oraz dużych ośrodkach wypoczynkowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby basen przelewowy stanowił element domowego ogrodu. Możemy je wykończyć efektowną mozaiką, co znacznie podniesie estetykę całej przestrzeni.

Basen domowy w technologi przelewowej

Czy basen domowy może być wykonany w technologii przelewowej? Nie ma żadnych przeciwwskazań, natomiast należy wtedy wygospodarować miejsce na zbiornik przelewowy.

Basen jest doskonałą inwestycją dla wszystkich tych osób, które dysponują wolną przestrzenią ogrodową do zagospodarowania. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że na taką inwestycję może pozwolić sobie coraz większa liczba osób. Marzy ci się basen w ogrodzie? Skontaktuj się z nami i zamów projekt basenu!