sauny producent bielsko biała

Sauna infrared – charakterystyka i zastosowanie

Któż nie marzy o tym, aby, szczególnie w zimny dzień, móc rozgrzać się, a jednocześnie odprężyć? Taką możliwość daje sauna infrared. Wykorzystanie zdobyczy nowych technologii pozwoliło stworzyć miejsce, które pozwala na pełny relaks, a jednocześnie przebywanie w nim wpływa korzystnie na wygląd i stan zdrowia. Czym są tak popularne ostatnio kabiny infrared?

Kabiny infrared – co to takiego?

Kabiny infrared lub inaczej sauny na podczerwień. Nie bez powodu przylgnęło do nich takie określenie. Żarowo kabiny, jak i sauny są stworzone do tego, aby poprzez temperaturę korzystnie wpływać na ludzkie ciało i organizm. W przypadku tradycyjnego rozwiązania stosuje się piec, który rozgrzewa kamienie, a te podwyższają temperaturę w saunie. Sauna infrared natomiast wykorzystuje możliwości, jakie daje zastosowanie podczerwieni. Generowane przez nią ciepło jest przekazywane w głąb ludzkiego ciała, a nie służy temu, aby ogrzać samą przestrzeń. Dzięki temu temperatura w kabinie jest znacznie niższa niż w klasycznej saunie – waha się w granicach 35 do 55°C. Powoduje to, że seans może trwać dłużej, a co za tym idzie jest znacznie bardziej efektywny. Jest to alternatywna dla osób, które po prostu nie lubią ukropu, a chciałaby skorzystać z dobroczynnych właściwości sauny.

Dlaczego warto korzystać z sauny na podczerwień?

Przekonać do seansu w kabinie powinien fakt, że w czasie 30 minut można spalić nawet do 900 kcal. To imponujący wynik! Sauna na podczerwień poprawia również wygląd skóry – oczywiście pod warunkiem, że wizyty w saunie będą odbywały się regularnie. Razem z potem ciało odda wszystkie toksyny, a cellulit stanie się dużo mniej widoczny.

Sauny infrared znajdują zastosowanie w zmniejszaniu dolegliwości i problemów zdrowotnych. Przynoszą ulgę w bólach stawów, mięśni, kości, są nieocenione podczas menopauzy. Są doskonałe w łagodzeniu stanów zapalnych tkanek miękkich. Na pewno okażą się też zbawieniem dla sportowców, którzy tak często nadwyrężają więzadła czy ścięgna. Ich wielką zaletą jest także fakt, że korzystnie wpływają na nastrój oraz pomagają uporać się z chandrą, a nawet z depresją.